dr Ian Firla – COO OSTC Group
Przez prawie 10 lat prowadził własną firmę doradczą w sektorze IT, realizując projekty w Londynie, Oksfordzie, Rzymie, Weronie i Mediolanie. Jest absolwentem Uniwersytetów w Toronto i Leicester, posiada również szerokie doświadczenie zarządzaniu projektami badawczymi, które zdobył w St. John’s College w Oxfordzie. Jako Prezes Zarządu OSTC Poland był odpowiedzialny za codzienne funkcjonowanie firmy w Polsce. Obecnie pełni rolę COO w Grupie OSTC.
Eliza Kruczkowska – Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji PFR
Doktorantka Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH. Obecnie dyrektor ds.rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju, gdzie koordynuje rządowy program wsparcia start-upów – Start In Poland. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w sektorze IT, pracując m.in. w szeregach firmy Huawei czy organizacji pozarządowych, jak choćby Fundacji ePaństwo. Ma 8 lat doświadczenia w zakresie szeroko rozumianego public relations. W latach 2015- 2016 była prezesem Fundacji Startup Poland, której celem jest m.in. pomoc w tworzeniu lepszych warunków rozwoju przedsiębiorców technologicznych.
Prof. Andrzej Pawlak – Założyciel Instytutu Innowacyjności i Kreatywności
Jest prezesem Vortex LLC oraz Instytutu Innowacji i Kreatywności. Doświadczenie Profesora wynika z pracy w działach naukowo-badawczych m.in. w Hitachi (Polska i Japonia), General Motors (USA) i Delphi (USA). Autor 50 publikacji naukowych oraz ponad 150 patentów stosowanych w przemyśle na całym świecie m.in. niezawodnych komponentów systemów bezpieczeństwa ABS, kontroli trakcji i systemów wspomagania sterowania samochodów, czujników magnetycznych, wtryskiwaczy, ekologicznych styczników z zamkiem magnetycznym, pompy serca czy elektronicznie sterowanej zastawki serca. Za rozwój elektromagnetycznych urządzeń, które rozeszły się po świecie w setkach milionów, IEEE przyznała Profesorowi tytuł Life Fellow. Za swoje osiągnięcia uhonorowany został najwyższą ilością nagród w historii General Motors i Delphi, w tym czterema prestiżowymi nagrodami „Boss” Kettering, a także najwyżej cenioną w naukach technicznych, doroczną nagrodę naukowca roku Achievement Award, przyznaną przez prezydencki Instytut Badań Przemysłowych powołany do koordynacji rozwoju badań w USA. Jest twórcą najbardziej skutecznej metody innowacji niszowej, która umożliwia rozpoznanie luk technologii i przekształcenie ich w nisze technologiczne. Dzięki niej stworzył unikalne portfolio technologii dla przemysłu samochodowego w USA, których komercjalizacja przyniosła ok. 10 milionów dolarów rocznego dochodu z licencji oraz umożliwiła stworzenie kilkunastu startupów. Profesor Pawlak wykłada na Uniwersytecie Stanforda oraz jest zapraszanym mówcą na konferencjach i kongresach na całym świecie.
dr Karolina Mirowska – prezes Zarządu Fundacji Polonium
To, absolwentka Biotechnologii w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, stypendystka Visiting Research Graduate Traineeship Program na Uniwersity of Virginia (USA), gdzie następnie rozpoczęła doktorat badając rytmy okolodobowe, które kontynuowała I ukończyła w University of Southampton (UK). Po doktoracie rozpoczęła prace na uczelni w Research and Innovation Services gdzie pomaga naukowcom zdobywać środki na finansowanie badan I współpracować z biznesem. Od roku współzałożycielka i prezeska Fundacji Polonium, łączącej polskich naukowców pracujących za granica. Pasjonatka popularyzacji nauki, wierzy w naukę bez granic.
Jonas Pauly – Director, INAM Berlin
Jonas z pasja kieruje Innovation Network for Advanced Materials (INAM), która ma na celu zapewnienia start-upom odpowiedniego wsparcia w odpowiednim czasie. Jako inicjator HARDWARE.co i INAM zdobył szeroka wiedzę dotycząca wyzwań przed którymi stoją start-upy, przedsiębiorcy i badacze. Z dyplomem z psychologii biznesu i biznesu walczy obecnie dla lepszego i bardziej dopasowanego wsparcia dla start- upów poprzez łączenie władz, start-upów, przemysłu i nauki. Jego celem jest wprowadzanie na rynek nowych, zaawansowanych technologicznie przedsięwzięć i wspieranie ich poprzez ustanowiony przez INAM łańcuch wartości. Dodatkowo organizuje Konkurs Zaawansowanych Materiałów (Advanced Materials Competition)- będący trampoliną do sukcesu dla start-upów wysokich technologii szukających partnerów w obszarze przemysłu, badań lub inwestycji.
Andrzej Jaeschke – doktorant Politechniki Łódzkiej
Doktorant w Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej, w swojej pracy zajmuje się modelowaniem matematycznym zjawisk niestatecznych w maszynach przepływowych oraz rozwojem metod numerycznych dla przepływów ściśliwych. Ukończył studia magisterskie na Technical University of Berlin na kierunku Scientific Computing oraz z wyróżnieniem studia magisterskie na Delft University of Technology na kierunku Applied Mathematics. Od kilku lat zainteresowany zastosowaniami matematyki w przemyśle, modelowaniem matematycznym oraz analizą numeryczną.
Tomasz Psonka – Dyrektor na Region CEE w Elsevier
Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w szeroko rozumianej branży usług informacyjnych. Zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach w takich firmach jak Konica Minolta, MathWorks (MATLAB, Simulink). Obecnie pracuje w Elsevier jako Dyrektor ds. Rozwiązań Badawczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zdobywał umiejętności w zakresie zarządzania marketingowego, negocjacji, sprzedaży i zarządzania. Jest również trenerem biznesu. Uważa, że dostęp do właściwych informacji i skuteczna współpraca są kluczem do sukcesu. Lubi myśleć o sobie jako o „moderatorze”, czyli łączyć właściwe osoby i rowiązania oraz uruchamiać nieskończone pokłady kreatywności. W życiu prywatnym szczęśliwie żonaty, rodzic dwojga nastolatków. Jego słabość to słodycze, zwłaszcza dobre desery. Uwielbia czytać książki, ulubiony gatunek to fantasy, jego top autorzy to Brandon Sanderson i cykl Archiwum Burzowego Swiatła oraz Steven Erikson i cykl Malazańska Księga Poległych.
prof. Wiesław Nowiński – Rada Honorowa Polski Innowacyjnej
Autor 545 publikacji, 51 złożonych patentów (32 przyznane, w tym 15 USA i 8 UE), 3 utworzone firmy technologiczne (dwie sprzedane przemysłowi) oraz rozległa sieć powiązań z najlepszymi szpitalami w USA (Johns Hopkins, Mayo Clinic, Harvard Medical) i światowymi korporacjami medycznymi (Medtronic, Brainlab, Elekta, Siemens, Philips). Otrzymał 42 nagrody i odznaczenia, w tym 25 od czołowych towarzystw medycznych; Pionier Medycyny 2013, USA (za prace nad atlasami mózgu), Wybitny Polak 2012, finalista konkursu Azjatycka Nagroda Innowacyjności 2010 (za prace nad udarem mózgu), Oscar radiologiczny 2009, Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP 2005.
Sławomir Olejnik – CEO Polska Innowacyjna
Doktorant Politechniki Warszawskiej i absolwent Politechniki Krakowskiej. Ekspert Business Centre Club ds. innowacyjności oraz współtwórca i prezes Zarządu Fundacji Polska Innowacyjna. Pracował jako menedżer średniego i wyższego szczebla w branży rekrutacyjnej i IT. Trener biznesu i współtwórca firmy szkoleniowo-doradczej S&O Partners, w ramach której doradza startup’om na wczesnym etapie rozwoju oraz szkoli menedżerów i przyszłych liderów. Były członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – oddział Warszawa, a w latach 2012 – 2014 prezes Zarządu Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club. W latach 2006 – 2012 funkcjonował w strukturach Politechniki Krakowskiej m.in jako Senator i członek Rady Wydziału. W wolnych chwilach realizuje swoje pasje poprzez letni i zimowy trekking górski, mentoring dla młodych liderów, jak również poszerzanie wiedzy z zakresu innowacyjności i zarządzania przedsiębiorstwem.
Przemysław Tadla – Strategy Director, Medicalgorithmics S.A.
Absolwent Politechniki Poznańskiej, z firmą związany od połowy 2013 roku. Wcześniej przez 14 lat zdobywał doświadczenie zawodowe w zagranicznych koncernach działających w branży elektronicznej, Hi-Tech oraz usługowej. W Medicalgorithmics S.A. kieruje Działem Rozwoju Strategii, jest Pełnomocnikiem ds. Systemu Zarządzania Jakością przy Zarządzie. Odpowiada za koordynację strategicznych projektów firmy, a także kieruje pracami w ramach projektów certyfikacji i rejestracji wyrobów medycznych. Razem z Zarządem współtworzy wizję i strategię firmy, a także wraz z zarządzanymi przez siebie analitykami biznesowymi przygotowuje analizy rynkowe i koncepcje nowych produktów oraz prac R&D.
Dariusz Żuk – CEO Business Link Poland
już wkrótce…
Przemysław Kornatowski – doktorant École Polytechnique Fédérale de Lausanne
Przemysław jest doktorantem w Laboratory of Intelligent Systems na École Polytechnique Fédérale de Lausanne w Szwajcarii. Tematem jego pracy doktorskiej są składane roboty latające wykorzystywane do transportowania ładunków podczas misji poszukiwawczych i ratowniczych. W czerwcu 2015 roku został laureatem polskiej edycji konkursu „Innovators Under 35” organizowanego przez MIT Technology Review (http://innovatorsunder35.com/innovators-under-35-poland). W latach 2012-2015 pracował w Laboratory of Intelligent Systems na École Polytechnique Fédérale de Lausanne w Szwajcarii, jako inżynier projektując i budując drony w projekcie “GimBall: A resilient flying robot for semiautonomous operation in cluttered environments.” (http://lis.epfl.ch/gimball). W lutym 2015 roku robot “GimBall” wygrał million dollarów w konkursie “The UAE Drones for Good” (https://www.dronesforgood.ae/en) dla najlepszego cywilnego drona ratującego życie ludzi.
Grzegorz Kolasiński – Business Tailors, AIP Kraków
W latach 2006 r. – 2015 r. związany z Uniwersytetem Rzeszowskim. W latach 2007-2012 działacz samorządowy: Przewodniczący Samorządu Studenckiego UR, Przewodniczący Parlamentu Studentów UR, Przewodniczący Podkarpackiego Sejmiku Studenckiego, V-ce Przewodniczący FUNiP. Od 2012 r. do 2015 Rzecznik Prasowy oraz wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego. W swojej karierze zawodowej był dyrektorem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rzeszowie, koordynował od podstaw powstanie sieci Inkubatorów Przedsiębiorczości na Podkarpaciu. W AIP Rzeszów pomógł ponad 100 startupom. Były Założyciel i V-ce Prezes Uniwersyteckiego Forum Przedsiębiorczości, ekspert ds. innowacji, doradca w zakresie pisania biznesplanów. Jest cenionym dydaktykiem, szkoleniowcem i trenerem biznesowym z zakresu: public relations, social media, kształtowania wizerunku w mediach, współpracy z mediami, pisania biznesplanów oraz zarządzania projektami. Promotor działań przedsiębiorczych. Od 2015 r. Vice President of the board i CCO (Chief Communications Officer) w firmie Business Tailors Sp. z o.o specjalizującej się wdrażaniem innowacyjnych technik marketingowych oraz rozwiązań technologicznych w obszarze Digital Marketing.
Łukasz Pietrzkiewicz – wiceprezes Zarządu Fluid S.A.
Wykształcenie wyższe prawnicze, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, aplikacja radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych, studia doktoranckie (wolny słuchacz) na
Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej – prof. dr hab. Inż. Stanisław Tkaczyk (w trakcie). Członek Rady Fundacji Polska Innowacyjna. Do 2016 roku współpracował ze swoimi klientami w ramach struktur firm doradczych realizując wspólnie projekty badawczo rozwojowe i inwestycyjne, ze specjalizacja w komercjalizacji prac B+R. Do 2012 roku współpracował w ramach firm doradczych z przedsiębiorcami optymalizując koszty podatkowe, opłaty oraz koszty operacyjne w przedsiębiorstwach. Przeprowadził szereg konferencji i warsztatów, m.in. z Akademią Górniczo Hutniczą, Uniwersytetem Jagielloński, Uniwersytetem Śląski, Instytutem Terenów Ekologii Uprzemysłowionych w Katowicach czy Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Religii w Zabrzu.
Przemysław Rzodkiewicz – Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji
już wkrótce…
Jacek Kubrak– CEO IFC Capital Sp. z o.o.
Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Współpracował z firmami inwestycyjnymi Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć oraz realizując interdyscyplinarne projekty doradczo-menedżerskie koncentrujące się na zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji oraz wdrożenia nowych technologii. Wspólnie z partnerami zbudował pierwszą polską prywatną firmę branży kosmicznej Creotech Instruments S.A.. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając tym samym pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 roku. Kluczowe przedsięwzięcia gospodarcze, jakie dotychczas zrealizował, nie licząc Creotech Instruments, to: Scan Computer Data Sp. z o.o. System, System 3000 S.A., SterProjekt S.A. oraz Towarszystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A. Ukończył Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych o specjalności „Wibroakustyka Maszyn i Urządzeń” oraz podyplomowe studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest absolwentem programów menedżerskich IESE Business School, Harvard Business School oraz INSEAD Business School.
Irka Pawłowski – CEO Pulse
już wkrótce…
Marcin Woźniak – Prezes Zarządu Funduszu Venture Capital AgriTech Hub
Doświadczony inwestor, praktyk biznesu z licznymi sukcesami w Polsce i na arenie międzynarodowej. Prezes zarządu funduszu Venture Capital AgriTech Hub – specjalizującego się w inwestycjach w branży rolno-spożywczej – oraz Knowledge Hub, inwestującego w nowoczesne rozwiązania technologiczne we wczesnej fazie rozwoju (start-up), w szczególności z obszaru digital marketingu. Aktywnie zaangażowany w rozwój firmy rodzinnej RAJPOL, jednej z największych grup producentów jabłek w Polsce. Doświadczenie zawodowe w branży agro zdobywał, m.in. w firmie MuddyBoots, która jest europejskim liderem w obszarze oprogramowania zarządzającego kontrolą jakości produktów rolnych oraz w koncernie MONSANTO przy wdrażaniu innowacyjnego projektu IFCO. Był także współzałożycielem i dyrektorem zarządzający międzynarodowego domu sprzedaży mediów ARBOmedia, gdzie odpowiedział m.in. za rozwój ARBOinteractive w Europie Środkowo-Wschodniej i ekspansję na nowe rynki – największy sukces na arenie międzynarodowej to stworzenie oddziału w Rosji.
prof. Tadeusz Uhl – wykładowaca AGH, twórca wielu spółek
Studia w Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych, na kierunku Automatyka ukończył w roku 1980, uzyskując dyplom mgr. inż. z wyróżnieniem. W 1983 roku obronił na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych pracę doktorską. W roku 1990 uzyskał tytuł doktora habilitowanego, a w 1991 roku objął stanowisko profesora AGH, a w 1997 roku uzyskał tytuł naukowy profesora. Spędził 6 lat za granicą, pracując zarówno w przemyśle, jak i na uczelniach w Holandii, Belgii, Francji, USA i Japonii. W 1998 roku założył firmę inżynierską Energocontrol, która w ciągu 16 lat działalności została przekształcona w grupę firm inżynierskich pod nazwą EC Grupa. Grupa składa się z 14 firm, głównie spin-off, które kontynuują prace badawcze prowadzone w AGH. EC Grupa realizuje projekty dla klientów nacałym świecie z zakresu wysokich technologii w branżach: energetycznej, kolejowej, lotniczej oraz maszynowej. Prof. Tadeusz Uhl jest obecnie kierownikiem Katedry Robotyki i Mechatroniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na mechatronice, dynamice strukturalnej, monitorowaniu i diagnostyce konstrukcji. Profesor jest członkiem wielu prestiżowych organizacji oraz instytucji naukowych w kraju i za granicą, zajmując wysokie stanowiska, w tym m.in. jako: Prezes Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Technicznej, członek z wyboru Komitetu Budowy Maszyn PAN, członek Zarządu RBF (Railway Business Forum), członek Komitetu Krajowego IFToMM (International Federation for the Promotion of Mechanism and Machine Science), członek Komitetu Technicznego Mechatroniki przy IFToMM. Jako pierwszy Polak został powołany do udziału w pracach Grupy Wysokiego Poziomu (High Level Group) w zakresie Kluczowych Technologii (KTE – Key Enabling Technologies), która działa przy Komisji Europejskiej
Marek Gutt-Mostowy – CEO Euroloop
już wkrótce….
Marcin Ratajczak – CEO INURU
już wkrótce….
dr hab. inż. Rafał Kobyłecki – Politechnika Częstochowska
już wkrótce….
Artur Racicki – COO SEEDia
Prezes i współzałożyciel startupu technologicznego Social WiFi, Co-Founder startupu SEEDiA, oraz prezes i założyciel Pozytywnie.pl – Digital Marketing Agency. Ekonomista z dyplomem MBA i obecnie wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego – najlepszej szkoły biznesowej w Europie Środkowo- Wschodniej. W 2015 roku otrzymał z rąk Prezydenta Akademii nagrodę absolwenta roku “Lew Koźmińskiego”. W 2015 roku zajął 5. miejsce w rankingu miesięcznika Brief na “Najbardziej kreatywnych w biznesie”. Doświadczenie w budowaniu wielokrotnie nagradzanych zespołów. Doświadczenie w pozyskiwaniu Venture Capital, doświadczenie w fuzjach i przejęciach. Pozyskał ponad 300 klientów. 13 letnia praktyka w obszarze e-Commerce; pracował z firmami z sektorów: Retail, HoReCa, FMCG, finansowego, mediowego i telekomunikacyjnego. Spędził ponad 6 lat zagranicą; odwiedził blisko 50 krajów.
Katarzyna Wszoła – Sekretarz Generalnie Stowarzyszenia SIMS, Business Development Manager techBrainers
W techBrainers odpowiedzialna za internacjonalizację, tworzenie nowych produktów oraz scouting technologiczny. Sekrektarz Stowarzyszenia SIMS zrzeszającego naukowców z 60 uniwersytetów i instytutów badawczych działającego w zakresie wsparcia zarządzania infrastrukturą badawczą w Polsce. Odpowiedzialna za współpracę z Instytutem Fraunhofera w zakresie scoutingu technologicznego w Polsce. Doktorantka Szkoły Głównej Handlowej w zakresie Management and Finance. Wcześniej Business Development Manager w międzynarodowej firmie doradczej Euro-Funding zajmując się weryfikacją spolek technologicznych na różnej fazie rozwoju a także pozyskiwaniem dofinansowania na zarządzanie innowacjami oraz działania R&D. Przeszkolona w Instytucie Fraunhofera, Technicznym Uniwersytecie w Dreźnie a także firmie IBM z zakresu zarządzania infrastrukturą i komercjalizacji. Pracując wcześniej na Politechnice Lubelskiej koordynator współpracy międzynarodowej Wydziału Inżynierii Środowiska oraz zaangażowana w transfer technologii pomiędzy nauką a biznesem w ramach Inkubatora Innowacji.
Maja Józefowicz – Dyrektor Marketingu Braster S.A.
już wkrótce…
dr hab. Wojciech Kukwa – Medical Advisor, Clebre
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, adiunkt w Klinice Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Czerniakowskim. Głównym obszarem jego zainteresowań medycznych jest leczenie chrapania oraz bezdechów u dzieci i dorosłych. Prowadzi badania naukowe, przede wszystkim w temacie zaburzeń oddychania podczas snu i onkologii. Jest współautorem wielu artykułów opublikowanych w międzynarodowych czasopismach medycznych. Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji Zdrowy Sen. Współtwórca prototypu Clebre, urządzenia, które ma umożliwić kontrolę i diagnostykę zaburzeń oddychania podczas snu.
Bartosz Lipnicki – Partner Zarządzający Alfabeat
Od 2001 roku doradca ds. rozwoju biznesu i komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych w Koli – przemysłowym laboratorium badań nieniszczących konstrukcji metalowych. Jako jedyny Polak był prezesem zarządu międzynarodowego stowarzyszenia studentów Board of European Students of Technology (BEST). Rozwój zawodowy kontynuował udziałem w globalnym programie menedżerskim. Pracował m.in. dla Ericssona, Gemalto, CLX Communications (WIRED100 Europe, NASDAQ Stockholm). Współtwórca Clipstera – pierwszego w Polsce colivingu dla startupowców i Sumpaya Consulting – międzynarodowej działalności doradczej w obszarze usług komunikacji mobilnej.
Bartosz Sokoliński – Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji ARP
Przez ponad 15 lat był współwłaścicielem i prezesem w grupie firm marketingowych oraz firmy IT. Jest współzałożycielem pierwszej platformy crowdfundingowej dla trzeciego sektora – fundujesz.pl. Karierę rozpoczął podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych), w międzynarodowej – jednej z najlepszych i największych w Polsce – agencji public relations – Alcat Communications. Po dwóch latach pracy został szefem warszawskiego biura. Był odpowiedzialny za Polskę oraz kraje Europy Środkowowschodniej. Kierował kilkunastoosobowym zespołem.
Julia Szopa – CEO Startup Poland
Pracuje w branży startupowej od 8 lat. Większość doświadczeń zdobyła w Krzemowej Dolinie i Szwajcarii. Była pierwszą dyrektor programową kalifornijskiego akceleratora startupów Blackbox.vc. Jest również przedsiębiorcą i współwłaścicielem globalnej marki produkowanej w Polsce bielizny Wellfitting. Z wykształcenia jest filozofem.
Marek Kotelnicki – Co-founder & CEO Internest
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej (Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Zarządzania), stypendysta na Uniwersytecie Ryukoku w Japonii, gdzie ukończył studia Japońsko-Azjatyckie (JAS). Specjalista i entuzjasta japońskiej kultury, gospodarki i innowacji, współpracujący na co dzień z naukowcami i wynalazcami z całego świata. Od 2012 roku współzałożyciel i dyrektor zarządzający agencji Internest, organizator spotkań Investor Intro, prowadzący program popularno-naukowy „Wynalazcy przyszłości” dla Canal+Discovery. Jeden z założycieli i prezes Fundacji Centrum Innowacji i Komercjalizacji Technologii. Łącznik świata biznesu z technologiami.
Marta Tondera – Fundacja Grupy Adamed
Marta Tondera jest absolwentką wydziału chemicznego University College London oraz studentką Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjechała z Polski jeszcze w liceum, żeby dzięki stypendium Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata zdobyć edukację najwyższej jakości. Na studiach była przewodniczącą Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Następnie pracowała w Instytucie Otwartych Danych w Londynie, a obecnie pracuje w Warszawie w Fundacji Grupy Adamed. Jest współzałożycielką portalu waymore.pl. Wierzy, że rozwój nauki i technologii oraz wysokiej jakości edukacja to najlepszy sposób na zaradzenie wielu problemom współczesnego świata. W wolnym czasie gra w kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.
dr Lidia Wróbel – Cambridge Institute for Medical Research
Lidia Wróbel jest doktorem biochemii, prowadzi badania podstawowych procesów zachodzących w komórkach. Obecnie, w ramach programu stypendialnego EMBO Long-term Fellowships, odbywa staż podoktorski w Cambridge Institute for Medical Research Uniwersytetu w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Stopień doktora uzyskała w 2015 roku, a jej rozprawa doktorska została wyróżniona nagrodą im. W. Drabikowskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego za najlepszą pracę doktorską z biochemii. Badania będące podstawą rozprawy doktorskiej prowadziła w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej pod kierownictwem Prof. Agnieszki Chacińskiej. Wyniki tych badań zostały opublikowane m.in. w czasopiśmie Nature. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach, prowadząc badania m.in. na Uniwersytecie we Freiburgu w Niemczech oraz na Uniwersytecie Monash w Australii. Stypendystka programu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz Narodowego Centrum Nauki.
Elżbieta Wyraz – Wiceprzewodnicząca Krajowej Reprezentacji Doktorantów / Politechnika Krakowska
Doktorantka i asystent naukowo-dydaktyczny w Instytucie Pojazdów Szynowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Od 2016 roku Wiceprzewodnicząca Krajowej Reprezentacji, natomiast od 2015 roku Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów PK, członek Senackiej Komisji Statutowej PK, Senator PK, członek Rady Fundacji Samorządu Studentów PK, członek Rady Związku Uczelni InnoTechKrak. Obszar rozprawy doktorskiej i zainteresowań naukowych: bezpieczeństwo kolejowych środków transportu, transport i logistyka. Pozostałe zainteresowania wszechstronne i aktywne – przede wszystkim poznawanie nowych miejsc, tradycji i kultur (na swoim koncie ma już 24 kraje), wszelakie nowinki techniczne, sportowe (głównie żeglarstwo) oraz kulturalne (teatr, opera, filharmonia).
prof. Aleksander Nawrat – Zastępca Dyrektora NCBR
Jest autorem ponad 150 prac i publikacji naukowych oraz recenzentem wielu renomowanych czasopism zagranicznych. Prof. Aleksander Nawrat jest ekspertem w dziedzinie badań i rozwoju dla Nauki, Przemysłu Zbrojeniowego oraz Agencji Rządowych. Za swoją dotychczasową pracę uzyskał wiele odznaczeń państwowych i jest laureatem wielu nagród krajowych oraz międzynarodowych. W swojej dotychczasowej karierze oprócz prowadzenia zajęć dydaktycznych na Wyższych Uczelniach w Polsce i za granicą, zasiadał również w Zarządach Firm Prywatnych oraz Spółek Skarbu Państwa. Był Członkiem Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Członkiem Komisji ds. Programów Strategicznych. Wielokrotny kierownik Projektów Strategicznych realizowanych dla firm prywatnych oraz państwowych finansowanych przez Unię Europejską. Obecnie przewodniczy jednemu z największych Programów Strategicznych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
dr n. med. Grzegorz Goryszewski – Partner zarządzający Allenort Capital Fund, założyciel i prezes Grupy Allenort
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, kontynuował studia na University of South Carolina w USA.
Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, jego praca została wyróżniona przez Radę Naukową Instytutu Kardiologii i zdobyła nagrodę Fundacji Nauki Polskiej. Autor i współautor licznych publikacji i wystąpień na kongresach medycznych. Zainteresował się działalnością biznesową w okresie pobytu w USA, gdzie stworzył swoją pierwszą firmę. W 2005 roku doprowadził do powstania pierwszej spółki medycznej Allenort Kardiologia sp z o.o., która rozpoczęła działalność operacyjną w 2006 roku i w dalszym rozwoju przyczyniła się do powstania sieci oddziałów kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii (Kardiologia Allenort). Był pomysłodawcą i głównym realizatorem sprowadzenia do Polski technologii Gamma Knife. Projekt został zrealizowany przez spółkę Kliniki Radioneurochirurgii Allenort. Obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej ORIGIN Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna oraz pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej w Polskiej Unii Szpitali Specjalistycznych, organizacji która powstała z jego inicjatywy i jest stowarzyszona z Konfederacją Pracodawców Lewiatan.
Dr hab., prof. nadzw. Joanna Kulczycka – Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk
Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskała w
1998 r., a dr hab. w 2012 r. Od 1998 r. pracownik Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk (kierownik Pracowni Badań Strategicznych), a od 2004 r. pracownik Wydziału Zarządzania AGH (od 2013 r. zatrudniona na stanowisku profesora.
dr Ewelina Jankowiak – Kierownik Działu R&D ds. Surowców Synthos S.A.
Związana z firmą Synthos od 2013r. Od trzech lat zajmuje stanowisko Kierownika Działu ds. Surowców w Pionie Badań i Rozwoju prowadząc projekty związane z opracowywaniem i wdrażaniem nowych technologii wytwarzania strategicznych dla firmy Synthos surowców. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie uzyskała tytuł licencjata w zakresie syntezy i analizy chemicznej oraz magistra w dziedzinie technologii chemicznej. Swoją edukację kontynuowała w Hiszpanii, na Universidad Autonoma de Madrid, gdzie uzyskała tytuł magistra w obszarze chemii fizycznej oraz międzynarodowy tytuł doktora nauk chemicznych ze specjalnością w katalizie heterogenicznej. Celem poszerzania swoich kwalifikacji odbyła szereg stypendiów i staży w cenionych jednostkach badawczych, takich jak: University of Ioannina – Grecja, Süd-Chemie A.G. – Niemcy, ENSICAEN – Francja, Europejski Ośrodek Synchrotronu Atomowego w Grenoble – Francja, Lehigh University – USA.
Andrzej Kuśnierczak – Feigin Electric Sinapore, BizneswAzji.pl
W latach 2010-2016 nauczyciel akademicki na Suan Sunandha Rajabhat University w Tajlandii, dodatkowo niezależny konsultant biznesowy w Tajlandii, członek Singapursko-Tajskiej Izby Gospodarczej. Obecnie zajmuje się rozwojem singapurskiego oddziału start-up’u Feigin Electric (głównym pomysłodawcą tej firmy jest Polak z Kresów Wschodnich). Dodatkowo, na zlecenie polskiego biznesu zajmuje się projektami biznesowymi w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej. Znawca tematyki azjatyckiej od strony kulturowej i biznesowej. Prowadzi portal BiznewAzji.pl. Doktorant Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, tematyka pracy doktorskiej związana z Globalnym Rozwojem Produktów, Optymalizacją Procesów i Modelowaniem Biznesowym.
Marta Lefik – CEO Fundacji Pangea Networks
już wkrótce…
dr inż. Janusz Marszalec – Centrum Edisona i VTT Finlandia
Przedsiębiorca, naukowiec, inwestor, mentor firm startup, juror European Business Awards w Londynie i konkursu MIT Technology Review Innovators Under 35. Uzyskał stopień doktora w Politechnice Warszawskiej i MBA University of Minnesota. Wiele lat pracował w VTT-Technical Research Centre of Finland, Electronics Institute, a także współpracował z firmami z parku technologicznego Technopolis (>1000 firm). Zajmował się kierowaniem projektami, budową konsorcjów naukowo – przemysłowych, pracami naukowo – badawczymi i doradztwem. Pracował m.in. dla takich firm jak Nokia, Kone, Ruukki, Partek, Noptel, Fortum, Europejska Agencja Kosmiczna. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych i kilku książek z dziedziny wysokich technologii, innowacyjności, przedsiębiorczości i współpracy nauki z przemysłem, a także kilku patentów. Wykłada przedsiębiorczość w Politechnice Warszawskiej i Uczelni Vistula, a także prowadzi warsztaty szkoleniowe dla pracowników i doktorantów instytucji naukowych na temat współpracy nauki z biznesem, marketingu wyników badań naukowych i metodyki tworzenia firm spin-off (m.in. Instytut Fizyki PAN, Instytut Technologii Elektronowej). Od kilkunastu lat prowadzi działalność biznesową. Pierwszą firmę założył w Finlandii, kolejne w Polsce (JMC.pl – 1996, Centrum Edisona – 2012).
Dawid Ratajczak – Develos
już wkrótce…
Włodzimierz Kuc – NCBR
Kierownik Sekcji Budowy Ekosystemu Startupów Technologicznych w Dziale Komercjalizacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Absolwent studiów psychologicznych oraz prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiował także stosunki międzynarodowe oraz prawo na Durham University w Wielkiej Brytanii. Ukończył również Szkołę Prawa Amerykańskiego prowadzoną przez wykładowców The Catholic University of America, Columbus School of Law z Waszyngtonu. Od kilku lat współpracuje z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, obecnie odpowiada za instrumenty wsparcia prac B+R kierowane do startupów.
Kamil Melcer – NCBR
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Northeastern Illinois University. Od 10 lat pracuje w instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego, od 2015 roku w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, gdzie odpowiada za komunikację i współpracę z mediami.
Marcin Maliszewski – Co-founder Blinkee
już wkrótce…
dr Iga Wasiak – CEO NenoVelos
Ukończyła studia magisterskie z dziedziny biotechnologii przemysłowej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej w 2009 roku. W 2017 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie inżynierii chemicznej na Politechnice Warszawskiej. Jest współautorem patentu „Metoda przygotowania nanocząstek polisacharydowych”; No221351, stanowiąca podstawę technologii NanoVelos. Była częścią zespołu, który stworzył firmę NanoVelos, a od grudnia 2015 r. jest członkiem zarządu firmy. Jej 8-letnie doświadczenie laboratoryjne rozpoczęło się od mikrokapsułek do zamykania chondrocytów w regeneracji chrząstki. Następnie w ramach pracy doktorskiej pracowała nad rozwojem technologii nanocząstek polisacharydowych. Ma doświadczenie w syntezie nanocząstek polimerowych, a także z metali, otrzymanych w wyniku syntezy chemicznej lub w systemach mikrofluidalnych. Współpraca w ramach grantu europejskiego FonDiag (EuroNanoMed) zakończyła się stypendium wyjazdowym w Institute of Advanced Technology for Life Sciences (ITAV) – Francja. Iga jest kierownikiem projektu i koordynatorem grupy syntezy w 3 głównych projektach naukowych prowadzonych w NanoVelos.
Magda Janczewska – CEO NanoThea
Absolwentka Biotechnologii Politechniki Warszawskiej, od 2013 roku doktorantka na wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW. Swoją praktykę zawodową rozpoczęła jako praktykant w Laboratorium Inżynierii Tkankowej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (lipiec 2012). W latach 2013 – 2014 była członkiem zespołu badawczo – rozwojowego w spółce NanoVelos S.A. gdzie współtworzyła ideę nanocząstek od początku działalności spółki. W 2015 roku rozpoczęła prace nad nanocząstkami do diagnostyki z radioizotopami – projekt
został wybrany przez inwestorów do inkubacji w programie Bridge-Alfa. Od września 2015 roku prezes zarządu spółki NanoThea i aktywny członek zespołu badawczego i kierownik dwóch projektów. W 2016 rozpoczęła studia podyplomowe MBA Innovation and Data Analysis – prowadzone przez Instytut Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie we współpracy z Woodbury School of Business Utah Valley University (USA). Laureatka tegorocznej edycji Bizneswoman Roku – wyróżnienie w kategorii Start-Up roku 2016.
Maciej Sadowski – CEO Startup HUB Poland
Współzałożyciel i szef Fundacji Startup Hub Poland (2012) zachęcającej talenty high-tech z kraju, ośrodków polonijnych oraz krajów Europy Wschodniej do zakładania inowacyjnych startupów w Polsce i międzynarodowej ekspansji biznesowej jako projekty Made-in-Poland. Analityk inwestycyjny, następnie zarządzający funduszami typu seed. Z wykształcenia hisotryk filozofii, z powołania promotor polskich szans rozwojowych wśród wynalazców i pionierów zaawansowanych technologii na świecie. Jego celem jest skupienie i powiększanie potencjału intelektualnego Europy Środkowej wokół Polski. Członek m.in. Komitetu ds. Nowych Technologii i Innowacji Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, Rady Programowej CZiTT PW. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Laureat New Europe 100.
W latach 2006-2007 stypendysta na Universität Salzburg (Fachbereich Geschichte und Politikwissenschaft). W latach 2009-2015 doktorant w Instytucie Nauk Politycznych UW oraz Instytucie Filozofii UW. Nauczyciel akademicki, m.in. w Uniwersytecie Warszawskim (m.in. logika, filozofia analityczna, studia regionalne Europy Wschodniej). Miłośnik fantastki naukowej i polskiego rocka. Reytaniak
Leszek Cieśla – Philip Morris International
Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej. Aktywny samorządowiec studencki. Doświadczenie zawodowe zdobywał w biznesie (consulting) oraz w administracji publicznej m.in. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w NCBR, gdzie odpowiadał za kwestie komunikacji. Zajmuje się głównie kwestiami związanymi z relacjami w sektorze wysokich technologii, R&D i funduszy VC.
Michał Dżoga – Przewodniczący rady Koalicja na rzecz Polskich Innowacji
Ekonomista, absolwent kierunku Stosunki Międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 1999 roku pracował w Zespole Doradców Prezydenta RP prowadząc edukacyjne projekty społeczne z zakresu nowych technologii. Stworzył i prowadził „Internet w Szkołach”, największy program społeczny Prezydenta RP. W 2004 jako doradca Prezesa Zarządu Grupy TP stworzył i prowadził największą w Polsce fundację korporacyjną – Fundację Grupy TP, znaną dziś pod nazwą Fundacja Orange. Podłączenie Polskich szkół do szerokopasnowego Internetu, granty dla gmin wiejskich na innowacyjne projekty technologiczne (Rzeczpospolita Internetowa) czy instalowanie bezpłatnych telefonów w szpitalach dziecięcych (Telefon do Mamy), stały się najbardziej rozpoznawalnymi projektami społecznymi w Polsce i za granicą. W 2010 roku Michał dołączył do Intela, gdzie jako Dyrektor Corporate & Government Affairs na Europę odpowiada za zespół do kontaktów z rządami, światem akademickim oraz organizacjami międzynarodowymi. Michał odpowiada też za proces angażowania Intela w ekosystem startupowy w regionie EMEA, prowadząc m. in. największy program akceleracyjny w obszarze IoT o nazwie Challenge Up! by Intel, Cisco and Deutsche Telecom. Wspólnie z innymi partnerami instytucjonalnymi, Michał stworzył Koalicję na Rzecz Polskich Innowacji, organizację, której celem jest stworzenie w Polsce optymalnych warunków dla procesów innowacyjnych.
dr inż. Stanisław Dyrda – ekspert Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Jest ekspertem ds. B+R w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, zajmującym obecnie samodzielne stanowisko ds. monitorowania efektywności działania NCBR. Był koordynatorem zakończonego pomyślnie w 2015 r. strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych SYNAT („Interdyscyplinarny system interaktywnej informacji naukowej i naukowo technicznej”). Przez kilka lat sprawował funkcję kierownika Działu Rozwoju Organizacji NCBR zarządzając pięcioma komórkami organizacyjnymi Centrum: ds. informatyki, współpracy z ekspertami, informacji i promocji, strategii, standardów i procesów, analiz i ewaluacji. Jest doświadczonym managerem branży IT, telekomunikacji i zaawansowanych technologii – był członkiem kadry zarządczej kilku spółek giełdowych (TP S.A., Netia, 7Bulls.com S.A., spółek informatycznych z Grupy Prokom/Asseco), przedsiębiorstw sektora SME (Bull Polska, PST S.A.), innowacyjnych start-up’ów (Zephyr Services, TELGAZ S.A.), w których sprawował funkcje m.in. Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego, Dyrektora Zarządzającego, Dyrektora ds. Operacyjnych, Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu, Dyrektora ds. Sprzedaży. Był przez kilkanaście lat pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Warszawskiej (adiunktem Wydziału Elektrycznego PW, kierownikiem Laboratorium Podstaw Informatyki) oraz Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Warszawie, (adiunkt, b. Dziekan Wydziału Informatyki oraz Wydziału Nauk Techniczno-Ekonomicznych). Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Zarządzania PW. Został wyróżniony nagrodą Rektora PW za osiągnięcia naukowe. Jest Członkiem Komitetu Sterującego Rady Cyfrowej Przedsiębiorczości Komisji Europejskiej. W latach 2014-2016 był członkiem Komitetu Naukowego Giełdy Papierów Wartościowych w W-wie, Jest członkiem Zespołu Doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ds. Otwartego Dostępu a także ekspertem programu EUROSTARS Komisji Europejskiej (był m.in. pierwszym przedstawicielem Polski w Panelu Niezależnych Ekspertów). Jest autorem i współautorem książek, artykułów, raportów i ekspertyz dot. problematyki ICT, w tym m.in. współautorem 4-ro tomowej Informatyki Gospodarczej. Budował systemy mikroprocesorowe dla ORLEN-u, Data Center dla amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego Zephyr Telecommunications, ogólnopolskie systemy informatyczne m.in. dla TP SA, PGNiG, GUC. Kierował firmami, które realizowały prace projektowe, wdrożeniowe i konsultingowe m.in. dla PGNiG SA, TP SA, Grupy Atlas, Ciech SA, Kinnarps SA.
Specjalizuje się w ICT, teorii sterowania i zastosowaniu metod i pojęć teorii sterowania w zarządzaniu, zarządzaniu projektami i programami, zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu innowacjami.
dr Ewa Nowicka – Technische Universität Berlin
Ewa pracuje obecnie na Uniwersytecie Technicznym w Berlin, gdzie w ramach stypendium Komisji Europejskiej “Maria Skłodowska-Curie”, kontynuuje swoją karierę naukową w obszarze katalizy heterogenicznej. Jej badania koncentrują się na szerokopojętym wykorzystaniu gazów cieplarnianych w produkcji chemikaliow. W 2016 roku w uznaniu jej zasług na polu badan naukowych oraz promowaniu nauki, Uniwersytet w Cardiff nadal jej tytuł honorowego pracownika naukowego. W lutym 2017 znalazła się na liście 10 najbardziej innowacyjnych kobiet w Walii. W wolnym czasie ogląda z zapałem prezentacje TEDx i Toastmasters. Finalistka niemieckiej edycji Fame Lab. Z konferencji popularnonaukowej Science Polish Perspectives 2016 w Oxfordzie wróciła z nagroda dla najlepszej prezentującej.
dr Radosław Zwierz – Leibniz Institute for Crystal Growth
Radosław rozwija technologie półprzewodnikowe, koncentrując się na wydajności procesu oraz redukcji kosztów. Materiały, nad którymi pracuje, znajdują zastosowanie przy produkcji laserów, diod elektroluminescencyjnych (LED), detektorów czy baterii słonecznych, stosowanych w przestrzeni kosmicznej. Znaczną część wolnego czasu poświęca na pracę dla kilku organizacji pozarządowych, pomagając zasypywać “dolinę śmierci” między światem akademickim i biznesowym. W Fundacji Polska Innowacyjna pełni funkcję doradcy zarządu, a w Fundacji Polonium kierownika projektu konferencji popularnonaukowej Science: Polish Perspectives Meetup Berlin 2017. Poza tym chętnie wędruje po Tatrach, jeździ na nartach, tańczy forro i spędza czas w gronie przyjaciół.
Alicja Tatarczuk – Dyrektor PR & Marketingu w Kancelarii LSW
Dyrektor ds. komunikacji w firmie prawniczej LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy. Specjalizuje się w PR osób publicznych i instytucji. Pracowała dla działu promocji i komunikacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, głównej instytucji finansującej innowacje w Polsce. Wcześniej przez kilka lat związana z Konfederacją Lewiatan, gdzie odpowiadała za współpracę z mediami i wizerunek publiczny prezydenta tej organizacji – Henryki Bochniarz. Współpracowała z Europejskim Centrum Konsumenckim przy UOKiK na stanowisku rzecznika prasowego, gdzie zajmowała się PR-em usług prawnych. Doradzała w zakresie strategii komunikacyjnej firmom z branży turystycznej, gier wideo i startupom, mentorka ostatniej edycji Let’s Startup Dragon’s Den. Doświadczenie zdobywała jako dziennikarz serwisów internetowych Agory oraz w agencji PR Martis Consulting, współpracowała z Instytutem Marki Polskiej. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz London School of Public Relations. Zaangażowana w inicjatywy na rzecz wzmacniania pozycji kobiet w życiu publicznym i biznesie, członkini rady programowej Kongresu Kobiet.
Anna Jeszka – Prezes Boost Biotech Polska
Anna Jeszka – biotechnolog z wykształcenia, twórca społeczności bio-techowej z zamiłowania. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem projektów w IT, a po godzinach rozwija stowarzyszenie Boost Biotech Polska, którego jest prezesem. Pasjonują ją nowe technologie, zarówno w informatyce i elektronice jak i w bio-techu, który jej zdaniem jest na granicy prawdziwej rewolucji dzięki jego demokratyzacji, projektom DIY i dynamicznemu rozwojowi start-upów z tak egzotycznych dziedzin jak biologia syntetyczna i rolnictwo komórkowe.
dr Jerzy Toborowicz – Bank Światowy
Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Szkoły Głównej Handlowej (Licencjat i Magister), stypendysta Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie napisał pracę doktorską nt. zastosowania Ekonomii Behawioralnej w Polityce Społecznej pod kierunkiem naukowym prof. Grzegorza Kołodko. Były analityk Instytutu Badań Strukturalnych, młodszy konsultant Banku Światowego w latach 2012-2013, od 2014 r. konsultant Banku Światowego specjalizujący się w innowacjach, współautor Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania „made in Poland”. Odpowiedzialny za rozwijanie projektów z zakresu ekonomii behawioralnej w biurze Banku Światowego w Warszawie. Założyciel i wiceprezes stowarzyszenia Młodzi Reformują Polskę. Laureat wielu stypendiów oraz konkursów, m.in.: pierwszej edycji konkursu Polska Cyfrowa 2020+ (Krajowej Izby Gospodarczej oraz Orange), stypendium fundacji im. Lesława A. Pagi; wielokrotny prelegent kongresów i konferencji, m.in.: Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Kongresu Innowacyjnej Gospodarki, Europejskiego Forum Nowych Idei, Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
dr Jerzy Toborowicz – Bank Światowy
Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Szkoły Głównej Handlowej (Licencjat i Magister), stypendysta Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie napisał pracę doktorską nt. zastosowania Ekonomii Behawioralnej w Polityce Społecznej pod kierunkiem naukowym prof. Grzegorza Kołodko. Były analityk Instytutu Badań Strukturalnych, młodszy konsultant Banku Światowego w latach 2012-2013, od 2014 r. konsultant Banku Światowego specjalizujący się w innowacjach, współautor Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania „made in Poland”. Odpowiedzialny za rozwijanie projektów z zakresu ekonomii behawioralnej w biurze Banku Światowego w Warszawie. Założyciel i wiceprezes stowarzyszenia Młodzi Reformują Polskę. Laureat wielu stypendiów oraz konkursów, m.in.: pierwszej edycji konkursu Polska Cyfrowa 2020+ (Krajowej Izby Gospodarczej oraz Orange), stypendium fundacji im. Lesława A. Pagi; wielokrotny prelegent kongresów i konferencji, m.in.: Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Kongresu Innowacyjnej Gospodarki, Europejskiego Forum Nowych Idei, Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Bartosz Kwiatkowski – Dyrektor Centrum Kompetencji Badania i Rozwoju, PSE Innowacje
Jest od 2016 r. dyrektorem Centrum Kompetencji Badania i Rozwój (poprzednio: Zaawansowane Technologie) w PSE Innowacje, spółce powołanej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dla realizacji agendy badawczo-rozwojowej w grupie PSE. Bartosz nadzoruje m.in. prace w zakresie opracowania nowych rozwiązań dla rynku energii elektrycznej oraz zastosowań innowacyjnych technologii w ramach infrastruktury Operatora Sieci Przesyłowej. Przed dołączeniem do zespołu PSE Innowacje Bartosz rozwijał zespół doradztwa regulacyjnego w PwC. Jest współautorem kilku raportów, m.in. dotyczących zastosowań technologii mobilnych oraz innowacyjnych modeli biznesowych. Uczestniczył w pracach zespołów doradczych przy Ministerstwie Rozwoju, Ministerstwie Cyfryzacji oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W przeszłości pracował m.in. dla sektora energetycznego, motoryzacyjnego oraz IT. Bartosz jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończył także studia MBA na Akademii L. Koźmińskiego oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej.
dr inż. Marcin Trzyna – Kierownik Działu R&D w Braster S.A
Od ponad 7 lat łączy pasję naukowca i wdrożeniowca przy realizacji kolejnych projektów badawczo-rozwojowych w spółkach typu spin out. Od 5 lat związany z firmą Braster S.A., gdzie jako kierownik działu R&D był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie produkcji i kontroli jakości detektorów ciekłokrystalicznych. W firmie Braster współtworzył pierwsze prototypy urządzenia, algorytmy interpretacji, a także prowadził pierwsze badania kliniczne. W 2012 roku, w wieku 27 lat, uzyskał tytuł doktora nauk technicznych, stając się tym samym jednym z najmłodszych doktorów w historii Wojskowej Akademii Technicznej.
dr inż. Grzegorz Liskiewicz – Co-founder & CEO Amber Editing
Grzegorz pracuje jako Adiunkt na Politechnice Łódzkiej. Specjalizuje się w maszynach przepływowych i mechanice płynów. Ukończył doktorat na Politechnice Łódzkiej oraz University of Strathclyde (Glasgow). Odbywał staże w Leeds University, Oxford University, Cambridge University, University of Strathclyde, General Electric. Ukończył dwa kierunki studiów magisterskich, został min. dwukrotnie uhonorowany Stypendium MNiSW, nagrodą dla najlepszego absolwenta, stypendium dla najlepszego doktoranta z zakresu nowych technologii, nagrodą Polskiej Agencji Prasowej „popularyzator nauki”. Jest członkiem American Society of Mechanical Engineering, Institute of Physics, The Institution of Engineering and Technology, Stowarzyszenia Top 500 Innovators. Grzegorz posiada doświadczenie w dziedzinie publikowania naukowego jako edytor, recenzent i autor. Pełnił rolę Coordinating Editor w Open Engineering gdzie nadzorował przebieg procesu peer-review. Jest pomysłodawcą i redaktorem prowadzącym czasopisma Innovation & Impact. Regularnie recenzuje artykuły dla czasopism z energetyki oraz mechaniki płynów. Pasjonat fotografii, muzyki słuchanej z płyt winylowych, jazdy na nartach oraz wypraw rowerowych.